Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia ma na celu uświadomienie wszystkim jak ważne jest dbanie o stan naszej planety. W trakcie całego kwietniowego tygodnia odbyły się w naszej szkole różnorodne wydarzenia związane z uczczeniem tego ważnego dnia. W ramach akcji wiosennego porządkowania miasta uczniowie sprzątali okolice szkoły, wykonywali lapbooki, z surowców wtórnych konstruowali użyteczne przedmioty, które można było obejrzeć na wystawie „Coś z niczego”. Ze szkolnej gazetki tematycznej wszyscy mogli dowiedzieć się o źródłach zanieczyszczeń środowiska oraz sposobach jego ochrony. Odbył się także quiz ekologiczny i warsztaty o tej samej tematyce dla klas piątych. W ich trakcie uczniowie sprostali wielu wyzwaniom: układali hasła związane z ochroną przyrody, rozwiązywali krzyżówkę, odpowiadali na pytania i segregowali odpady. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania ekologiczne i wspaniale wykonali różne zadania. Pamiętajmy o naszej planecie przez cały rok, a nie tylko w Dniu Ziemi!