Mali ortografowie mieli okazję wykazać się znajomością zasad poprawnej pisowni w wielkich potyczkach ortograficznych na łamach XXI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas trzecich, który odbył się w naszej szkole 9 maja 2024 r. Udział wzięło dwudziestu uczniów z dziesięciu słupskich szkół podstawowych. Uczestnicy byli doskonale przygotowani. Komisja oceniająca wytypowała trzy osoby z największą ilością punktów. Zwycięskie miejsca plasują się następująco:

I MIEJSCE - Aleksander Kujawski SPP

II MMIEJSCE – Lena Tymieńczuk SP8

III MIEJSCE – Ada Ćwiklińska SP4

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w konkursie i jesteśmy dumni z ich znajomości zasad ortograficznych.

zaproszenie

Kochani, zapraszamy serdecznie naszych Laureatów i Wyróżnionych z Opiekunami oraz wszystkich zainteresowanych uczestników piątej edycji konkursu na uroczystość podsumowania Witkacowskiej literackiej przygody.
Bardzo proszę o poinformowanie o uczestnictwie w konkursowej gali do 31 maja 2024 r.

Maria Pietryka-Małkiewicz - koordynatorka konkursu
tel. do Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku: 598431910

Szkolne potyczki europejskie
10 maja nasza szkoła świętowała Dzień Europy i 20 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie klas 4-7 podjęli wyzwanie i postanowili sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów UE. Były zagadki, quizy muzyczne, puzzle z zabytkami i kolorowe flagi. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, projektując ubranie dla Syriusza, zabawnej stonogi, która jest maskotką UE. Wszystkim konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa, zaangażowanie i współpraca między uczniami.
Rozgrywki wiedzowe i plastyczne wyłoniły zwycięskie drużyny z klas: 5c i 6d.

Kacer przed Muzeum Marynarki Wojennej
10 maja w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się gala podsumowująca XXIX Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za wolność waszą i naszą ".
Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły. Kacper Lenarczyk otrzymał tytuł laureata.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.